Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 81

Dzieci Anny wieszają razem obrazki na klatce schodowej.

Powiew świeżości w rodzinnej galerii

Anna Luz de León, BerlinMitteMom.de

W domu mamy rodzinną galerię. Odkąd się tu wprowadziliśmy jedenaście lat temu, stopniowo zbieramy zdjęcia dzieci i oprawione w ramki wieszamy je na klatce schodowej. Są fotografie dzieci, uchwycone momenty raczkowania i rodzinnych zabaw, zdjęcia rodzeństwa - tak wiele wspaniałych wspomnień z czasu spędzonego razem. Cennych chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Od czasu do czasu potrzebna jest aktualizacja. Właściwie w rodzinnej galerii były prawie same zdjęcia najmłodszej córeczki. I tak wspólnie wybraliśmy oraz zestawiliśmy fotografie z ostatniego czasu, aby na klatce zdjęciowej pojawiły się nowe zdjęcia. Chcieliśmy trochę pomieszać istniejące obrazy z najnowszymi.

CEWE oferuje szeroki wachlarz możliwości pokazania ulubionych rodzinnych zdjęć na różnych materiałach, na przykład za szkłem akrylowym, utwardzonej piance lub jako zdjęcie na płótnie. Są też piękne ramki, które najlepiej podkreślają wybrane zdjęcie. Nasze bogactwo pomysłu nie było więc niczym ograniczone. Ale zanim mogliśmy zacząć, musieliśmy zmierzyć się z różnymi wyzwaniami.

Wybór zdjęć

Jeśli w gospodarstwie domowym mieszka pięć osób, prawie zawsze pojawia się pięć opinii - niezależnie od tematu. Pierwszym krokiem było więc wspólne podjęcie decyzji, które zdjęcia wybrać. Czy powinny to być portrety rodzinne? Migawki ze wspólnych wakacji? Indywidualne portrety? Dla dzieci co najmniej tak samo ważne było to, żeby wszycy mieli w galerii po tyle samo zdjęć, aby nikt nie był pokrzywdzony.

Test na bufecie: tutaj sprawdzamy, jak wszystko do siebie pasuje.
Duma: praca prawie ukończona - czy wszystkie zdjęcia naprawdę do siebie pasują?

Zestawienie fotografii

W pewnym momencie zgodziliśmy się na wybór zdjęć. Pojawiło się kolejne zadanie: jak połączymy wybrane fotografie? Czy powinny to być pojedyncze kadry? Robimy kolaże? Czy wszystkie obrazy powinny wyglądać jak klasyczne odbitki w ramce, czy też możemy sobie wyobrazić zdjęcie na płótnie, zdjęcia wydrukowane na sztywnej piance lub akrylu? Czy to w ogóle pasuje do siebie, gdy mieszamy różne opcje tak kolorowo? Tutaj także zaangażowaliśmy dzieci i wszyscy wspólnie zdecydowali.

Tak kolorowa i różnorodna jak cała rodzina

W końcu doszliśmy do wspólnego mianownika i zdecydowaliśmy: jesteśmy pięcioma bardzo różnymi osobami, nasze wspólne życie jest kolorowe i różnorodne - i ma to odbicie w naszej galerii - możecie to zobaczyć! Nie chcemy, żeby wyglądała tak perfekcyjnie, jak w katalogu - wręcz przeciwnie. Tu mieszkają ludzie, śmieją się, kłócą oraz kochają. I nasze wspólne życie przeważnie jest chaotyczne oraz głośne, musimy wspólnie szukać nowych dróg aby dalej się rozwijać .

Tak więc decyzja została podjęta - opieramy się na wyraziście kolorowej mieszance materiałów, formatów i powierzchni. Zamawiając nasze ulubione fotografie, wypróbowaliśmy prawie wszystkiego, co ma do zaoferowania świat fotoproduktów CEWE: kolaże na płótnie, pleksi, na sztywnej piance, a także motywy na drewnie. Myśleliśmy, że to oddaje najlepiej całą różnorodność i to kim jesteśmy. I to się udało!

Rodzina Anny siedzi na schodach i zastanawia się, które zdjęcie gdzie powinno wisieć.
Gdzie powinno wisieć zdjęcie mamy i taty? Podczas wspólnych przemyśleń wymieniane są również wspomnienia.

Zdany wstępny test na bufecie

Następnie po kilku dniach wszystkie wybrane zdjęcia oraz warianty już były wybrane. I nadeszło ostatnie wyzwanie: jak wszystko zawiesimy? Co do siebie pasuje? Jak będzie wyglądać na ścianie? I oczywiście: Który ze starszych motywów zastąpimy, które zachowamy w rodzinnej galerii? W przypadku tego ostatniego wyzwania umieściliśmy wszystkie nasze nowe motywy na bufecie i posortowaliśmy je testowo. Mogliśmy więc wypróbować, jak będzie to wyglądać razem, co ze sobą współgra i gdzie pilnie potrzebny jest pewien dystans. Oczywiście trzeba było spróbować ponownie na ścianie, a galerię trzeba było przesuwać tam i z powrotem przy aktywnej pomocy dzieci.

Klatka schodowa z ramkami ze zdjęciami: historia rodziny zawsze w zasięgu wzroku.
Towarzysze na wspólnej drodze: wspólna galeria rodzinna.

Połączeni miłością

Ale w końcu się udało - nasza nowa rodzinna galeria jest już gotowa! Podoba nam się kolorowa mieszanka i różne motywy, które ukazują nas wszystkich w różnych sytuacjach, zarówno w studio, jak i podczas specjalnych rodzinnych chwil, takich jak wakacje w Algarve, czy w Paryżu.

Teraz na klatce schodowej mijamy piętnaście lat historii rodziny i widzimy w galerii uchwycone chwile spędzone razem , które uczyniły nas tym, kim jesteśmy dzisiaj: zaprzysiężonym klanem zjednoczonym w miłości. Klan, który przeszedł razem przez wiele różnych faz, trzyma się razem w dobrych oraz złych czasach i miejmy nadzieję, że ta rodzinna galeria będzie uzupełniania przez wiele nadchodzących lat. Wspólnie!

Twoja Anna