Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 81
Dziewięć kwadratowych obrazów Alu-Dibond harmonijnie komponuje się z czarno-biało umeblowanym pokojem.

Czarno-biała jadalnia - radość dla oczu

Mam słabość do hasła "ciągnie swój do swego", a dokładniej: do jednobarwnych wzorów, jednolitych kształtów i aranżacji oraz wszelkiego rodzaju grup. W naszym domu oczywiście w wielu miejscach, kształty i kolory się powtarzają.

Przeprojektowanie kącika rodzinnego

Przez chwilę myślałam o przeprojektowaniu naszej jadalni. Ponieważ mamy całkowicie otwartą kuchnię, jadalnię i część dzienną, wszystko się ze sobą łączy. Nie ma osobnej jadalni, ale stół w jadalni tworzy wizualne oddzielenie kuchni od salonu. Często tam siedzimy i jakoś zawsze jesteśmy w środku. Nawet gdy mamy gości, myślę, że to wspaniale, że można przygotowywać posiłki w kuchni i nadal rozmawiać ze wszystkimi. Jest to więc absolutny kącik rodzinny, który nie powinien wyglądać zbyt niespokojnie i powinien również pasować do wyposażenia naszego salonu.

Miejsce na wspomnienia

Pomyślałam, żeby powiesić rodzinne zdjęcia na ścianie w tym obszarze. Było to jakimś sensie oczywiste. Powinny to być zdjęcia na Alu Dibond druk bezpośredni. Ale przy dużej liczbie zdjęć cyfrowych, które zwykle robię, trudno mi było wybrać odpowiednią liczbę fotografii na naszą małą ściankę w jadalni.

Ponadto mój sposób fotografowania znacznie się rozwinął i zmienił na przestrzeni lat. Zdjęcie z 2007 roku ma zupełnie inną stylistykę niż to z 2016 roku. Poza tym część moich ulubionych fotografii została zrobiona lustrzanką, inne "tylko" smartfonem. Chciałbym niemniej jednak, żeby fotografie harmonijnie do siebie pasowały.

Widok jadalni z nowymi zdjęciami i salonu z tyłu.
Jadalnia z nowymi zdjęciami i salon teraz idealnie do siebie pasują.

Nić przewodnia projektu

Potrzebny był "wspólny wątek" projektu. Jednak wcale nie był kolorowy, ale czarno-biały w kwadratowym formacie! Monochromatyczna kolorystyka i jednorodny, jednolity kształt nadały moim zupełnie różnym zdjęciom rygorystyczny, niemal minimalistyczny wygląd. Niezbyt nachalny, a jednocześnie absolutnie reprezentatywny. Myślę, że to stylowe rozwiązanie dla naszego narożnika "jadalni".

Półka jako linia podziału i element przykuwający wzrok

Nawiasem mówiąc, przez chwilę rozważałam usunięcie półki, która wisiała na tej ścianie od lat na rzecz nowych zdjęć. Ale wtedy wpadłam na pomysł, że może to być nieoczekiwany, oryginalny separator między serią zdjęć i element przyciągający wzrok. Zwłaszcza, że ​​w zależności od nastroju można ją również ozdobić drobnymi dodatkami meblowymi lub roślinami. Powiedziane i zrobione!

Przed fotościaną znajduje się laptop z widocznymi na ekranie kafelkami ze zdjęciami.
Nic była w stanie wcześniej ułożyć zdjęć na laptopie i sprawdzić, w jakiej kombinacji pasują do siebie szczególnie harmonijnie.

Przekartkowane wspomnienia z Nowego Jorku

Ostatecznie spodobała mi się ta "czarno-biała historia" w formacie kwadratu tak bardzo, że zdecydowałam się na inne fotoprodukty o tym samym wyglądzie. Podobał mi się fakt, że przetwarzanie do obrazu monochromatycznego może zharmonizować zdjęcia o bardzo różnej jakości tak bardzo, że użyłam go do CEWE FOTOKSIĄŻKI. Takiej, w której uwieczniłam pamiątkowe zdjęcia z pięciu różnych wakacji w Nowym Jorku w latach 2008-2016. Pomimo różnych stylów robienia zdjęć na przestrzeni lat, książka wygląda tak, jakby pochodziła z jednego źródła. Ponieważ z trudem mogłam powstrzymać swój entuzjazm dla czarno-białych zdjęć, poszłam za ciosem Zdjęcia Kwadratowe ... Doskonale nadają się na prezent. Czy powinnam dla siebie je zatrzymać? Zobaczmy...

** Twoja Nic **

Czarno-biała, kwadratowa sztuka zdjęciowa: fotoksiążka "Premium matowa" ze zdjęciami Nowego Jorku leży otwarta na stole obok zdjęć i dekoracji.
Ponieważ lubił czarno-białą fotografię, Nic Hildebrandt stworzyła kwadratową fotoksiążkę "Premium Matową" ze zdjęciami z Nowego Jorku.

INFO SKRZYNKA: WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA PROJEKTOWANIA

Przetworzenie do obrazu monochromatycznego może nadać bardzo różnym stylistycznie zdjęciom jednolity wygląd. Czerń i biel tworzą wówczas łącznik między fotografiami oraz są używane celowo jako element stylistyczny. Oczywiście nie zawsze musi to być czarno-białe. Odpowiednie są również inne rodziny kolorów. Wiele programów do edycji obrazów oferuje różne odmiany filtrów kolorów lub stylów obrazu, które imitują kliszę analogową i nadają serii zdjęć jednolity, harmonijny wygląd.

Ściana z fotografiami oraz półką ozdobioną roślinami, książkami i innymi przedmiotami.
Półka przerywa surowy, czysty wygląd zdjęć i może być dekorowana w zależności od nastroju.

INFO SKRZYNKA: WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MONTAŻU - Możesz przetestować kombinację zdjęć na komputerze, przesuwając obrazy w tę i z powrotem oraz pozwalając im oddziaływać na Ciebie. W ten sposób zazwyczaj wybierasz zdjęcia, które później będą harmonijnie wyglądać na ścianie. - Jeśli chcesz w regularnych odstępach wieszać fotoobrazy, podczas montażu zdecydowanie powinieneś używać poziomicy. - Praktyczne jest wcześniejsze odwzorowanie podziału obrazów na ścianie przy użyciu papierowych szablonów o tym samym rozmiarze. Pozycje zawieszenia można już zaznaczyć na niej, a następnie po prostu przewiercić. - Zamiast używać ołówków, do znakowania pomocna jest taśma malarska lub washi (w sklepie dla majsterkowiczów). Po prostu trzeba ją potem usunąć.

INFO SKRZYNKA: MONTAŻ BEZ WIERCENIA

Ponieważ zdjęcia 20 x 20 centymetrów na Alu Dibond druk bezpośredni są bardzo lekkie i ważą zaledwie 300 gramów, można je zamontować na ścianie bez wiercenia otworów lub konieczność wbijania gwoździ. Świetna alternatywa dla wiercenia: przymocuj dwa paski dwustronnej taśmy samoprzylepnej (odlepialnej) (na przykład Power-Strips firmy Tesa) do każdego zdjęcia i przymocuj je bezpośrednio do ściany. Jeśli zechcesz je kiedyś usunąć, wystarczy ostrożnie obrócić zdjęcia na bok, a pasek samoprzylepny odpadnie. Zapoznaj się z instrukcją użycia odpowiedniego produktu samoprzylepnego.

Ściana z papierowymi szablonami ułatwiającymi wyrównanie i zaznaczenie pozycji przed przymocowaniem zdjęć.
Zdjęcia powinny wisieć w regularnych odstępach. Papierowe szablony pomagają wyrównać i oznaczyć pozycje.
Przed fotościanką na stole w jadalni znajduje się Art Print z uchwytem na zdjęcie.
Istnieje wiele różnych wersji uchwytów na zdjęcia, za pomocą których można bardzo łatwo ustawić małe zdjęcia Art Prints.

INFO SKRZYNKA: ALU-DIBOND - ODPORNA NA WARUNKI POGODY I UV Zdjęcia na Alu Dibond z CEWE są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Oznacza to, że możesz ich używać nawet do tworzenia dekoracji na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony czy wejścia do domów.

Zdjęcia z Nowego Jorku leżą na stosie.
Wiele miłych wspomnień z naszych podróży po Nowym Jorku z ostatnich lat.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne