Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 81

Użyj clipartów

W 5 krokach: Cliparty

Dzięki klipartom dostępnym w programie CEWE FOTOŚWIAT będziesz mógł zaprojektować wyjątkowe produkty, jakim jest CEWE FOTOKSIĄŻKA i fotokalendarz. Kliparty to specjalne elementy graficzne: symbole, wlepki, ikonki w różnych kształtach, bordiury, linie, strzałki itp. Po rozmieszczeniu zdjęć na stronach w programie CEWE FOTOŚWIAT, można je wykorzystać do uatrakcyjnienia swojego projektu i podkreślenia użytych motywów lub okazji.

Warto kierować się zasadą: mniej znaczy więcej. Użyj tylko kilku wybranych elementów – pamiętaj, że to Twoje zdjęcia powinny być w centrum uwagi. Możesz połączyć klipart i dostosować go do swoich potrzeb.

Oto jak to działa:

W programie CEWE FOTOŚWIAT znajdziesz dużą liczbę symboli, naklejek i elementów w menu projektowym po lewej stronie pod pozycją "Cliparty". Za pomocą jednego kliknięcia przejdziesz do wyboru. Wyszukiwanie odpowiednich klipartów można sobie ułatwić za pomocą menu rozwijanego umieszczonego w menu bocznym. Wybierz odpowiednią kategorię i znajdź elementy pasujące do swojej CEWE FOTOKSIĄŻKI.

Aby użyć klipartu, przeciągnij go do żądanej pozycji na stronie, trzymając wciśnięty przycisk myszy. Przeciągając rogi, można proporcjonalnie zwiększyć lub zmniejszyć powierzchnię. Użyj kwadratów na bokach, aby zmienić kształt. Aby obrócić najedz na niebieski okrągły punkt znajdujący się tuż pod górną krawędzią, zobaczysz ikonę z dwoma strzałkami, następnie kliknij lewym przyciskiem i dokonaj obrotu.

Po wybraniu i umieszczeniu klipartu na stronie, można zmienić jego kolor. Aby to zrobić zaznacz wybrany wcześniej klipart, następnie wybierz ikonę „Edycja…”, która znajduje się w górnym menu po prawej stronie. Po kliknięciu w ikonę otworzy się okno narzędzi, w którym szybko i łatwo dostosujesz kolor do swojego projektu. Możesz go wybrać z palety kolorów bądź używając pipety do przenoszenia kolorów ze zdjęć. Aby to zrobić kliknij przycisk „Wybierz kolor”, następnie „wybierz kolor na ekranie” znajdujący się tuż pod paletą barw podstawowych.

Wybierz kategorię kliparty, następnie klikając na przycisk "więcej ..." , znajdujący się w bocznym menu, znajdziesz w Internecie o wiele więcej wzorów. Wybierz odpowiednie modele i kliknij „Zainstaluj wybrane”. Twój wybór pojawi się automatycznie w programie projektowym.